Fatih Erbakan Başkent Kulisi’nde

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ın açıklamalarından satır başları:

6 Kasım’da kongre yapacağız. Allah gani gani rahmet eylesin, Erbakan hocamız etkin olarak 50 sene siyasetin içerisinde yer aldı. Türkiye’nin ulusal görüşle yönetilmesi gerektiğini savundu. Türkiye 25 yıldır ulusal görüşle yönetilmedi. Misyonumuz ulusal görüş. 89 ve 94’te belediyelerde yapılan efsane hizmetler, dar gelirlinin aldığı hissenin artırıldığı, maaş artırımlarının artışları. Bu hizmetleri tekrar Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Milletimizi, ülkemizi felaketlerden kurtarmak istiyoruz.

Yönetimde adalet, yargıda adalet ulusal görüşün temel amaçları. 4 seneye yakın bir vakit geçti partimizin kurulduğu günden beri. 900’den fazla etkin teşkilatımız, birinci büyük kongremize 50 bine yakın insan katıldı. Yeniden Ankara Arena’da kongre yapacağız. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Sonra seçim süreci başlayacak. 

SAADET PARTİSİ İLE FARKINIZ NE?

Saadet Partisi’nin şuandaki konumu, 6’lı masa içerisinde olması. O masada eskiden AK Parti içerisinde olan şahıslar var, 20 yıldır bu partinin içindelerdi. Artık Türkiye’nin bu noktaya geldiğini söylüyorsunuz, bunda sizin de hisseniz var. Şimdi Saadet Partisi bunlarla birlikte. Bir yandan CHP var. 6’lı masa ne diyor, başa geldiğimizde birinci İstanbul Mukavelesini geri getirmek. Bayanın erkek üzere bayanın erkek üzere davranmasının adımlarının atılması. İmzanın çekilmesini biz yerinde bulduk. Namus kavramını ortadan kaldıracağız diyorlar. Bu yapı içerisinde yer alan bir parti ulusal görüşü temsil edebilir mi?

Milli görüşü temsil ettiği söylenemez. 6’lı masanın İslam Birliği üzere bir derdi yok, Avrupa Birliği üzere bir kederi var. Artık diyorlar da Erbakan hoca da CHP ile koalisyon yaptı. O koalisyon periyodunda en büyük manevi atılımlar yapıldı. Bu Erbakan hocanın koalisyonları ile bu seçim ittifakları birebir şey değil. Artık siz CHP’nin açıklarını kapatmaya çalışıyorsunuz. Hiç milletvekili çıkaramadıkları yerde vekil çıkarttılar. 

Parti sözcüsü yahut milletvekilleri çıkıyorlar, 4-6 yaş çocukları Kur’an dersi olmaz diyorlar, LGBT’ye dayanak vereceğiz diyorlar. Saadet Partisi de çıkıp bunlara karşı çıksın, CHP’yi uyarsın. Bu yanlıştan dönün yoksa biz bu masada yokuz demek yerine ilçe liderini vazifeden alıyorlar. 

Partiyi birinci kurduğumuzda bizi Saadet’ten sanarak bize de reaksiyon gösterdiler. Bizi artık karıştırmıyorlar ancak halkın Saadet Partisi’ne reaksiyonlarını görüyoruz. Biz en başta bu gidişi gördük. İstikametle ilgili çok önemli sorunları var. 

ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Büyük bir manevi miras var bizim üzerimizde, Erbakan hocanın bize bıraktığı ulusal görüş. Bunun yansıması olarak hakikaten büyük bir bilgiye mazhar olduk. Anketlere de yansımaya başladı, biz bu oranların da üstünde olduğumuzu düşünüyoruz, bunun da sebepleri var. Büyük bir sinerji, güç yakalandı. Bizim yaptırdığımız anketlerimiz oldu, bunlar yüzde 9 ila 10 oranında sonuçlar çıktı. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir