Bahçeli: Biz bir yere gitmiyoruz, gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, Karabük’te düzenlenen mitinge katıldı.

Partisinin düzenlediği ’14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende’ temalı mitingde Millet İttifakı’nı maksat alan Bahçeli, “‘Geliyor gelmekte olan’ masalını anlatan, “Sana söz” aldatmasıyla avunan münafık muhterislere sesleniyorum, nereye geliyorsunuz? Nasıl geliyorsunuz? Kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz?” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YÜKSELMİŞ BİR TÜRKİYE GERÇEĞİNE DAİMA BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ: İktidarı ve siyasi ikbali gecenin zifiri karanlığında, zilletin çıkmaz sokaklarında arayan Türkiye muhaliflerinin kalın maskesi 14 Mayıs’ta yırtılıp atılacaktır. Hakikaten zillete düşenlerin kararı şafak sökene kadardır. Karar anı gelip çattığında, Türk milleti mührü eline aldığında PKK ve FETÖ destekli zillet ittifakına vücut olan partileri ne gören, ne duyan, ne de bulan olacaktır. 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci periyoduna geçmiş olacağız. Yeniden 14 Mayıs’ta bir yanda 13’üncü Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz, başka yanda 28’inci Devir Milletvekili Genel Seçimi’ni yapacağız. Terörü bitirmiş, işsizliği yenmiş, enflasyonu düşürmüş, her insanımızı şefkatle kucaklamış, üretim, yatırım, ihracat seferberliğiyle yükseldikçe yükselmiş bir Türkiye gerçeğine daima birlikte ulaşacağız. Çok çalışacağız, hiçbir mazerete sığınmadan geceyi gündüze katacağız. Türkiye’yi büyüteceğiz, ekmeği büyüteceğiz, umutları büyüteceğiz, maksatları büyüteceğiz, huzuru büyüteceğiz, ulusal birlik ve dayanışma hisarımızı daha da güçlendireceğiz.

GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VAR: Tıpkı Ergenekon’da demir dağları eriten ateş üzere, karşımıza çıkartılan mahzurları inancımızla aşıyoruz. “Geliyor gelmekte olan” masalını anlatan, “sana söz” aldatmasıyla avunan münafık muhterislere sesleniyorum, nereye geliyorsunuz? Nasıl geliyorsunuz? Kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz? Biz bir yere gitmiyoruz, gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz, hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Buğdayımız var demesinler ambara girmeyince, geliyorum demesinler Karabük’ü görmeyince.

ESKİ ÇAMLAR ÇOKTAN BARDAK OLMUŞTUR: Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun tek söylediği nevzuhur güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönmektir. Diğer bildiği bir şey yoktur. Halbuki eski çamlar çoktan bardak olmuştur. Türk milleti geçmişten ders çıkarmakla birlikte geleceğe optimist ve ümitvar bakmaktadır. Parlamenter Sistem demek, siyasi uyuşmazlık ve kriz demektir. Parlamenter Sistem demek, istikrarsızlığın ve irade gasplarının aktifliği demektir. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkemizin ve milletimizin hayrına ağzından tek bir kelam çıkmamıştır. Parlamenter Sisteme geri dönmeyi tasarlamak, tıpkı formda birbirini takip eden seçim-halkoylaması-seçim sacayağında Türkiye’nin en az 10 yılını çalmayı, tarihin gerisine düşürmeyi planlamak demektir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir