Başkan Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun kayıp 8 saatine “hamburger” üzerinden nokta tespit

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Merkez Spor Salonu’nda, Mahalle Bizim Gençlik Bizim Programı’nda değerli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Genel Merkez Gençlik Kollarımız tarafından 1.5 yıl evvel başlatılan kampanyamızın kapanış toplantısı vesilesiyle sizlerle olmaktan memnuniyet duyuyorum.

“KARŞIMDA MUHAFAZAKAR VE DEVRIMCI GENÇLERI GÖRÜYORUM”

Bugüne kadar 81 vilayetimizde icra edilen bu kampanyayla, parti yöneticilerimiz, bakanlarımızın iştirakiyle 3 bin 500 mahalleye ulaştık. Karşımda muhafazakar ve devrimci gençleri görüyorum. Ülkemizin dört bir yanında 150 bin gencimizin iştirakiyle mahalle bizim gençlik bizim dedik.

“TEDİRGİNLİK DUYULAN SOKAKLAR GENÇLERİN SESİYLE ŞENLENDİ”

Geçmişte geçip giderken dahi tedirginlik duyulan sokaklar, gençlerimizin gücüyle güzelleşti. Gençlik kollarımız kapanış toplantısını burada yapmak istediğini söyledi. Birileri diyor ki, ‘AK Parti’de gençlik yok’ gençlik burada. Adana Kent Stadı’nda herhalde gençliği görmediler. Artık kampanyamızda gençlerimizle durmaksızın yola devam edeceğiz. Gençler, Malatya o denli bir kent ki burada yaşın bir değeri yok. Malatyalıların kimliklerinde yazan yaşları ne olursa olsun, maşallah hepsinin ruhu genç. Bir de buna hayatının bağrındaki sizlerin gücü eklendiğinde gençlik üzerine gençlik havası yaşıyoruz.

Tıkır tıkır işletilen pek çok oyunu bozduğumuz için başımıza bu kadar işler geldi. Vesayetle hengame edip de milletin takviyesiyle kazanan tek siyasi takım biziz biz.

KILIÇDAROĞLU’NUN ABD SEYAHATİNE “HAMBURGER” ÜZERİNDEN TEPKİ

Siz gençlerimizle bir ortaya geldiğimizde bizim de ruhumuz gençleşiyor. Önümüzdeki yıl cumhuriyetimizin 100. yılı. Biz de Türkiye Yüzyılı diyoruz. Türkiye 100 yılının sahibi de geleceği de sizlersiniz. Sizler bu yüzyılın gençliğisiniz. Biraz evvel toplu açılış yaptığımız meydana baksınlar. Bizim için millete hizmette geçen her gün seçim günüdür. Milletimiz kendi için tuğla üstüne tuğla koymayana geçit vermez. Birileri kendini aldatıyor. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Bunlar aç tavuk. Milletimiz FETÖ’cülerle akaryakıt istasyonlarında hamburger Yemek için 10 bin kilometre yol gidenlere yüz vermez. Milletimiz darbecilerle anlaşıp tankların ortasından sıvışan korkaklara emaneti teslim etmez.

ERDOĞAN’IN EZBERLEYİN DEDİĞİ ARİF NİHAT ASYA’NIN “DUA” ŞİİRİ

Biz,kısık sesleriz…minareleri,
Sen, ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler…göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver…cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah’ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah’ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah’ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah’ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah’ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah’ım!

“YARGIDA HESABINI VERECEKLER”

Gençler, benim ordumun askerine hakaret eden saygısızlık eden malum ana muhalefetin meskene başkalarının hiçbirine birinci seçimlerde en hoş yanıtı verecektir. Ordumuza bu yakıştırmalar bedeli ödenecektir. Yargıda hesabını verecekler. Bunları meydanı boş bırakmak suretiyle istediğiniz üzere dolaşın diyemeyiz. Biz, bin yıldır yaşadığımız bu toprakların her karışını vatan haline getirdik. Ülkemize 20 yılda kazandırdığımız her hizmetin gerisinde bu türlü bir azim vardır. Nuri Pakdil’i yanlışsız okursan muhafazakar devrimci olursun. Refah seviyesi geri bir Türkiye isteyen de bu ülkenin sevdalısı olamaz. Akıl ve izan sahibi herkes 20 yıl öncesinin Türkiye’siyle bugünün farkını görür. Dününü bilmeyen, bugünü anlayamaz geleceğini göremez. Her ihtilalle dışarda ve içerde işletilen oyunları bozduğumuz için başımıza bu denli işler geldi.

“SİZ GENÇLERIMIZLE DAHA BÜYÜK BİR DENİZE YELKEN AÇIYORUZ”

Birileri kahvesini yudumlarken, biz milletimizle birlikte Atatürk Havalimanı’nda bunları akamete uğrattık. Ekonomik tetikçilerinin kurduğu sayısız tuzağı söküp atan tek grup biziz. Prangaya vurulmaya çalışılan bir ülkeyi mağdurların umudu haline getiren biziz. Siz gençlerimizle daha büyük bir denize yelken açıyoruz. Sizlerden önünüzdeki potansiyelin pahasını unutmamanızı istiyorum. Sizlerden sonra bu kutlu sancağı devralacak jenerasyonlar var. AK Parti’nin başarısı için çalışmak siyasi kazanım toplumsal statü sorunu değildir. AK Partinin güçlenmesi için çalışmak milletimizin inanç huzur içinde geleceğe yürümesi demektir. AK Parti’nin yazgısı ile ülkemizin bahtının bütünleştiğini söylerken bundan bahsediyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir