Nihat Hatipoğlu’na ilk sahurda sorulan soru gündem oldu: Sevip de sevilmemenin günahı nedir?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na her yıl ATV ekranlarında yayınlanan sahur ve iftar özel kısımları yayınlanmaya başlıyor. Ramazanın gelişiyle Hatipoğlu’nun sahur kısmı de ekrana geldi. Seyirci olarak gelen vatandaşların soruları ise her yıl olduğu üzere bu sene de gündem oldu.

“SEVİP DE SEVİLMEMENİN GÜNAHI NEDİR?”

Sahur programına gelen genç bir bayan ünlü ilahiyatçıya “Sevip de sevilmemenin günahı nedir? Umut verip de yarı yolda bırakmanın günahı nedir?” sorusunu sordu. Vatandaşlardan gelen sorulara tüm içtenliğiyle yanıt veren Hatipoğlu ise birkaç saniye duraksadıktan sonra genç bayana karşılık verdi.

“KÖTÜ NİYETLE BAŞLAMIŞSA GÜNAHTIR”

Hatipoğlu soruya “Kötü niyetle başlanmışsa umut verdiyse günahtır. Lakin yeterli niyetlidir bakar karakterde farklılıklar vardır senin yolun sana benimki bana diyorsa sorun yok. İstismar etmek niyetiyle ise günahtır. O denli ise uzak dur, gerçi ‘karpuz değil hocam içini göremiyorum’ diyeceksin… Fakat bence bir görüşmede bile birkaç soruda insanların karakterini anlamakta zorlanmazsınız” karşılığını verdi.

DİYALOG GÜNDEM OLDU

Hatipoğlu ve genç kız ortasındaki diyalog kısa müddette toplumsal medyada gündem olurken yorumlar da beraberinde geldi. Birtakım toplumsal medya kullanıcılar genç kızın sorusunu ramazan ayında gereksiz bulduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir