Rockstar Games GTA 6’nın sızıntısının gerçek olduğunu onayladı

Rockstar Games’in uzun bir müddettir geliştirdiği söylenen GTA 6 için kısa bir müddet evvel sızıntılar gerçekleşti. Oyunun içinden olduğu söylenen görüntü kısa mühlet içinde internet alemini sarsmaya yetti. Kimileri grafikleri beğenmezken, kimileri bunun ‘yalan sızıntılar’dan birisi olduğuna inandı lakin Rockstar, Twitter üzerinden yaptığı yeni bir açıklama ile bu sızıntıları doğruladı. Yani sızdırılan oyun içi manzaralar nitekim de geliştirilen oyunun imajları. 

GTA 6 ne vakit geliyor, nasıl olacak?

Twitter’da resmi hesabı üzerinden Rockstar Games’ten ileti var isimli bir metin paylaşan oyun şirketi, erken basamaktaki oyunun manzaralarının gerçek olduğunu söyledi. Paylaşılan kesitte oyunun hala geliştirilme basamağında olduğu aslında anlaşılıyordu lakin genel GTA stilinden biraz uzaklaşıldığı için oyunseverlerin bir kısmı tarafından’gerçek görüntüler’ olduğuna inanılmamıştı.

Rockstar Games’in resmi açıklaması şu halde:

Oyunun içeriği yahut rastgele bir ayrıntısı hakkında bilgi paylaşmayan şirket oyunun bu formda sızdırılması karşısında ‘son derece hayal kırıklığına uğradıklarını’ açıkladı. Öte yandan yayımlanan bildiride oyuna dair bilgi yer almıyor. Ağ ihlali sebebiyle data açığı olduğunu aktaran Rockstar, müsaadesiz girişin yetkisiz bir üçüncü tarafın yasa dışı olarak sistemdeki bilgileri ele geçirdiğini belirtiyor. 

Devasa GTA 6 sızıntısı hem kaynak kodlarını hem de görüntülerini içeriyordu. Erkek ve bayan karakterlerin olduğunu doğrulayan yeni sızıntılar, geliştirme basamağındaki oyunun daha farklı bir dizayna sahip olacağını da doğruluyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir