UEFA’ya “hükmen” başvurusu

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, ligden çekilen ekipler hakkında alınan karar hakkında; “Geldiğimiz nokta net bir mağduriyet yaratmıştır. Ayrıyeten UEFA nezdinde de girişimlerimizi yaptık.” dedi.

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler nedeniyle ligden çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor’un kalan maçlarıyla ilgili alınan karar hasebiyle mağduriyet yaşadıklarını ve bu mevzuyla ilgili UEFA’ya müracaatta bulunduklarını belirtti.

Başkan Çebi, Beşiktaş mecmuasının haziran ayı sayısına açıklamalarda bulundu.

Ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nin oynadığı maçların geçersiz sayılmasıyla ilgili görüşlerinin çok eleştirildiğini hatırlatan Ahmet Işık Çebi, “Depremlerin akabinde iki kadronun ligden çekilmek zorunda kalması sonrası uygulama ile ilgili olarak şahsıma basının sorduğu bir soru üzerine, ‘Biz adaletli bir uygulama istiyoruz; bunu kendimiz için değil, herkes için istiyoruz. Oynanmayan maçlar yok kararındadır. Ne bize ne de öbür bir gruba ligden çekilen kadrolarla ilgili olarak 3’er puan verilsin’ formunda özetlenebilecek bir açıklama yapmıştık. O gün, ‘Vay efendim epey acı varken Beşiktaş Başkanı puan peşinde koşuyor’ formunda, beni zalimce eleştiren çevreler oldu lakin her vakit olduğu üzere gelinen nokta beni haklı çıkardı; birçok etraf dediğime geldi. Geldiğimiz nokta net bir mağduriyet yaratmıştır. Ayrıyeten UEFA nezdinde de girişimlerimizi yaptık.” sözlerini kullandı.

Siyah-beyazlı futbol kadrosunun aldığı başarılı sonuçlar karşısında memnun olduklarını aktaran Çebi, “Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız, mayıs ayı boyunca aldıkları hoş sonuçlarla yüzümüzü güldürmeye devam ettiler. Bu muvaffakiyetin önümüzdeki döneme ve Avrupa kupalarında oynayacağımız maçlara da yansımasını temenni ediyorum.” diye görüş belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu, ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nin kalan maçlarının rakipleri lehine 3-0 hükmen tescil edilmesine karar vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir